שירית לי וייס היא יוצרת בתחום האופרהוייס זכתה להכרה על עבודתה בתחומים שונים באופרה, מחזות זמר ובמוסיקה בת זמנינו.
באופרה הישראלית ביימה את האופרה "טירתו של כחול הזקן" (בארטוק) וההפקות הקהילתיות "סינדרלה" (רוסיני) ו"חליל הקסם" (מוצרט). כמו כן ביימה הפקה חדשה לילדים "אופרה ואגדות ילדים". כמו כן עובדת וייס כבמאית מחדשת בהפקות האופרה הישראלית.
בחג המחזמר האחרון ביימה את המחזמר המקורי ,זוכה הפסטיבל , "גרטה והמרוץ בחלל" מאת יונתן כנען וולריה זליקובסקי.
עם האופרה סטודיו "מיתר" של האופרה הישראלית  ביימה את האופרטה "העטלף" (י. שטראוס), דון פסקואלה (דוניצטי), המדיום והטלפון (מנוטי),"ורתר" (מאסנה) ,דון ג'ובאני (מוצארט) ו"כך עושות כולן" (מוצארט).
עם התזמורת הסימפונית של חיפה ביימה את חליל הקסם (מוצארט), "צרות בטהיטי" (ברנשטיין) ו"הטלפון" (מנוטי). עם תזמורת הסינפונייטה הישראלית ,באר שבע, ביימה את הספר מסביליה (רוסיני) והאופרטה "העטלף" (י.שטראוס). ביימה את האופרטה  "האלמנה העליזה" (להאר) בבה"ס למוזיקה ע"ש בוכמן-מהטה ואת האופרה "הגננת המתחזה" (מוצרט) באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. ביימה את "פיירו הסהרורי" (שנברג) בהזמנת הפסטיבל הבינלאומי למוסיקה קאמרית ירושלים. במרכז לאופרה פרינג' ביימה את האופרטה "בה-טה- קלאן" (אופנבאך).
וייס הוזמנה להשתתף כבמאית ומורה למשחק בתכנית - "Enoa" - "European network of opera academies " בבית האופרה של לטויה. וייס משתתפת כמרצה בפעיליות חינוך והעשרה בנושא אופרה, מוזיקה ובמה. בקיץ 2014 ביימה בסדנת האופרה הבנלאומית (IVAI) את האופרה "החטיפה מן ההרמון" (מוצארט).
מבין עבודותיה בחו"ל: האופרה "דון פסקואלה" (דוניצטי) ב"גארדן סטייט אופרה", "קומדיה על הגשר" (מארטינו), "בה-טה-קלאן" (אופנבאך) ו"בלב העמק" (וייל) בתיאטרון האופרה של ברוקלין קולג' ,ניו יורק. היא בוגרת בית הספר למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה באוניברסיטת תל-אביב ומחזיקה בתואר שני מברוקלין קולג' ,ניו יורק

שירית לי וייס, בימאית