פרסל כתב דואטים מופלאים לסופרן ולבאס, בליווי קונטינואו וגם כלים נוספים. חלקם הגדול לא מוכרים -- ללא הקלטות ידועות ואפילו ללא קליפ ביוטיוב.  הטקסטים הם ברובם של משוררים ידועים בני זמנו של פרסל, ובראשם אברהם קאולי. נהוג לחשוב שאת תפקיד הבס כתב עבור ידידו הזמר ג'והן גוסטלינג.  אנו מבצעים חלק מדואטים אלו בתוכניתנו "שיר למכשיר" (תמונה לעיל), במכון ויצמן ב 25.11.14, ובעין השופט ב 20.6.15.  ככל הידוע לנו, ייתכן שהביצוע שלנו של חלק מהדואטים הוא "בכורה עולמית" מאז ימי פרסל, וחלק מהקליפים מאותה הופעה בערוץ היוטיוב שלנו הם ההקלטה היחידה שלהם עד כה.

כמו כן נשיר מבחר מדואטים אלו כ"חימום" לפני כל אופרה, בהתאם לנושא האופרה:
  1. לפני סמים קלים ומשקאות חריפים, העוסקת בקונפליקט בין אב לבתו, נשיר דואטים על קונפליקטים מסוגים שונים, והדרכים לפתרונם (רמז: אלכוהול יכול לעזור).
  2. לפני מעוזרת מחקר לאשת פרופסור, העוסקת באהבה הפורחת במעבדה, נשיר דואטים על אהבה, וגם "שיר למכשיר", שיר הערצה למכשיר מופלא מימי פרסל, מכשיר אשר עדיין משמש אותנו במעבדות בימינו אנו.
  3. לפני הון-שלטון: קנטטת מעמד הביניים, נשיר דואט על המאבק על המלוכה (היסטורית, זה שהפסיד במאבק זה - ערפו את ראשו);  שיר מחאה חתרני אשר לכאורה מדבר על אכזריות הנשים כלפי הגברים, אבל בעצם מבקר באופן מוסווה את אכזריות שלטון המלך ג'יימס השני בימי פרסל;  וגם שיר על איך פוליטיקאים יכולים לשרת את המדינה באופן מיטבי (רמז: לא איך שאתם חושבים).

דואטים מאת הנרי פרסל